Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Armáda chce lépe vyzbrojit a vycvičit vojáky v záloze. Zatím chybí peníze

Vlastní zbraň, vyšší odměnu a kvalitnější výcvik. To by měli nově dostat vojáci v záloze. Počítá s tím koncepce armády, která má začít platit od příštího roku. Armáda chce zároveň do pěti let zvýšit počet vojáků aktivních záloh ze současných 1200 na 5000. Není ale zatím jisté, jestli nakonec bude na změny dostatek peněz. Ministerstvo obrany proto bude jednat s ministerstvem financí.

„Chtělo by to častější cvičení, abychom to, co máme umět, uměli na sto procent," zhodnotil před časem rotný aktivních záloh z Vysočiny Petr Hylas. A souhlasí s ním i nový koordinátor záloh Ludvík Cimburek. Doteď ale byla cvičení nejednotná. To by se mělo změnit. „Krajská vojenská velitelství si dělají cvičení svoje. Náčelník generálního štábu rozhodl, že udělá cvičení ve větším formátu," řekl Cimburek. 

První společné cvičení čeká všechny vojáky v záloze na jaře. Dostat by měli také vlastní zbraň. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář to považuje za základ: „Hodnotíme možnosti, kde by se zbraně mohly ukládat. Aby v případě povolání ten aktivní záložák přišel k vojenské jednotce a věděl, že tam má zbraň, přilbu, další prostředky," vysvětlil. 

Vycvičené zálohy armáda nasazuje hlavně v Česku. Například by mohly pomoct policii při kontrole uprchlíků. Josef Bečvář chce do pěti let zvýšit počet vojáků v záloze ze současných 1200 na 5000.

 

Štítky

Přihlášení

Kdo je připojen

Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

Přehled událostí

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Přihlášení

Přihlášení pro registrované uživatele