Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Střelecká soutěž O pohár velitele 15.žp

V pondělí 7. září se u 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil první ročník střelecké soutěže Aktivních záloh O pohár velitele ženijního pluku. Zároveň měla tato akce prověřit a procvičit vybranou trojici vojáků, kteří nás budou reprezentovat na podzimní soutěži o pohár NGŠ konané v Plzni.

Stříleli jsme z útočné pušky CZ-805 a pistole CZ-75 Phantom. Nejprve nás samozřejmě čekalo proškolení z ovládání zbraně a seznámení s bezpečnostními opatřeními při střelbě. Celé pondělní dopoledne pak bylo vyplněno nácvikem provádění střeleckých položek s důrazem na správné a bezpečné zacházení se zbraní.

Po obědě už došlo na samotnou soutěž. Střelba byla vedena z pušky na 100m na terč nekrytě ležící figura, 3x5 ran (vstoje, vkleče a vleže).

Na úvod jsme měli k dispozici tři nástřelné rány. Mezi každou položkou jsme měli možnost zhodnotit přímo u terčů přesnost střelby. Totéž se později opakovalo i při střelbě z pistole na vzdálenost 25m.

Celý den nás doprovázel rachot letounů L-159 Alca a JAS-39C Gripen, které v rámci cvičení Ample Strike simulovaly činnost v rámci výcviku leteckých návodčích, rozmístěných v prostoru bývalého bechyňského letiště.

Prakticky bezprostředně po ukončení soutěže nastoupili příslušníci záchranné čety AZ v budově štábu pluku k vyhlášení výsledků. Toho se osobně ujal velitel 15. ženijního pluku, plk. Robert Bielený. Vítěz klání, des. Roman P. přijal jako první vítěz z rukou velitele putovní pohár. Při této příležitosti byli také symbolicky za nové členy přijati dva absolventi dubnového KZP ve Vyškově.

Celá akce byla na závěr ukončena společným fotem se zástupcem velitele záchranné roty, npor. Demeterem.

Rádi bychom tímto poděkovali velení 15. žp a záchranné roty 151. žpr, stejně jako všem příslušníkům pluku, kteří se na organizaci tohoto zaměstnání podíleli. Tuto akci vnímáme jednoznačně pozitivně a rádi se jí  napřesrok opět zúčastníme.

 

Dušan Havlíček, por v zál.
velitel záchranné čety AZ

 

Štítky

Přihlášení

Kdo je připojen

Právě přítomno: 24 hostů a žádný člen

Přehled událostí

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Přihlášení

Přihlášení pro registrované uživatele