Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Den letiště v pražských Letňanech

V sobotu 5.9 se na letišti v pražských Letňanech konal Den letiště. Tato již tradiční akce se neobejde bez pozemní části a té se opět zúčastnila i Středočeská rota Aktivní zálohy.

Na místě se vojáci roty sešli v 8. h ráno a ihned se dali do přípravy prezentačního stánku. Připravit výstroj, zbraně připevnit na ocelová lanka, sestavit reklamní rollupy a vystavit bojový prapor jednotky zabere nějaký čas. Samozřejmě úkolů je více. Mezi ně dnes patří i jasné rozdělení rolí na stánku. Tedy voják, který je lepší technicky, odpovídá na dotazy ohledně zbraní a voják, který má cit pro mluvu všeobecnou odpovídá na otázky ohledně náboru a služby v AZ.

Souběžně byl proveden nácvik bojových ukázek, které se povedli a diváci nás odměnili potleskem na otevřené scéně. O pomoc nás požádali i policisté a tak naši vojáci vystoupili i při prezentaci jízdní policie a policejních psovodů. Bojové ukázky na těchto akcích nejsou jednoduché a vojáci musí většinou improvizovat. Jak z důvodu, že do ukázky jsou vojáci z rozdílných čet a družstev, než se kterými cvičí, tak s ohledem na bezpečnost návštěvníků. Letos rota předvedla reakci průzkumného družstva na skrytou léčku a činnost na KPM s nálezem ve vozidle.

Akce se povedla a byla určitě ku prospěchu. U stánku Aktivní zálohy bylo pořád plno a nestačili jsme zodpovídat na otázky návštěvníků. Dotazy se točili okolo vystavené výstroje a zbraní, ale i mezinárodní situace. Nejvíce dotazů padalo na možnost služby v AZ nebo AČR. Přikládáme to mezinárodní situaci a samozřejmě i tomu, že se o jednotkách Aktivní zálohy poslední dobou velmi mluví. Všechny otázky jsme zodpověděli a poslední propagační předměty rozdali. Také jsme navázali zajímavé kontakty, které v rámci roty určitě využijeme.

Velení roty děkuje všem příslušníkům jednotky, kteří se akce zúčastnili a vzorně prezentovali Armádu České republiky.

Prezentační video z akce:

 

Štítky

Přihlášení

Kdo je připojen

Právě přítomno: 28 hostů a žádný člen

Přehled událostí

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Přihlášení

Přihlášení pro registrované uživatele