Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Asociace záložních brigád

Terra Group pomáhá Asociaci záložních brigád snižovat výdaje za energie

Brněnská společnost Terra Group spustila společný projekt s Asociací záložních brigád České republiky. Prostřednictvím jednoduché elektronické přihlášky tak mohou všichni příslušníci aktivních záloh ozbrojených sil ČR, váleční veteráni, ale i vojáci v činné službě, získat o desítky procent výhodnější ceny za spotřebu elektřiny a zemního plynu. K tomu je zajištěn i komplexní zákaznický servis v oblasti energií, od vyřešení veškeré potřebné administrativy, přes bezplatné právní konzultace až po celkovou optimalizaci výdajů za energie.

„Neustále se snažíme pro naši Asociaci hledat nové partnery, se kterými by byla spolupráce oboustranně výhodná. Nově navázané partnerství s Terra Group nám a našim členům i partnerům otevírá cestu k zajímavé úspoře, neboť elektřinu a plyn dnes využívá téměř každý“ říká Arnošt Líbezný, prezident Asociace záložních brigád. „Očekáváme, že ze spolupráce budou mít radost a užitek především ti, kteří dosud vynakládají za elektřinu a plyn vysoké částky. Úspora u nich bude díky výraznému poklesu cen energií v posledních měsících opravdu značná a navíc trvalá,“ dodává Petr Částek ze společnosti Terra Group.

Podle statistik společnosti Terra Group dosahovala obvyklá úspora u průměrné domácnosti v uplynulém roce 8 617 Kč v případě rodinných domů a 5 581 Kč v bytových jednotkách.

V případě Asociace předpokládáme, že tato sleva by mohla být ještě výraznější, protože členové spolku, jejich rodinný příslušníci a známí dohromady vytváří takzvaný velkoobjemový balík. Podmínky a úspory, které pro Asociaci prostřednictvím Energetické soutěže zajistíme, tak budou skutečně jedinečné. Naše zákaznické centrum navíc vyřídí všechno potřebné papírování, proto je celý proces opravdu jen o pár kliknutích na internetu,“ doplňuje předseda představenstva Terra Group Petr Částek.

----

Terra Group Investment, a. s., je nezávislá organizace přinášející dlouhodobá řešení, hodnotu a informovanost napříč nepřehledným energetickým trhem. Zákazníky zastupuje v rámci celkového auditu energetické hospodárnosti, pomáhám jim hledat skryté rezervy a rizika spojená s finančními, smluvními ale i ekologickými dopady na jejich přítomnost i budoucnost. Více o společnosti na www.terragroup.cz.

Asociace záložních brigád je nezávislou, dobrovolnou profesní a společenskou organizací založenou dle zákona č.83/1990 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Na základech nepolitičnosti, nezávislosti a dobrovolnosti sdružuje fyzické a právnické osoby se zájmem o vojenství, branně sportovní a branně technickou činnost, vojenskou historii a problematiku záloh ozbrojených sil ČR. Asociace záložních brigád je členem Mezispojenecké konfederace záložních důstojníků CIOR, kde zastupuje zájmy záloh ozbrojených sil ČR. Více informací o asociaci najdete na www.aktivnizaloha.cz.

 

Jak se přihlásit v 5 krocích?
 
1. Zadejte si adresu http://azb.e-prihlaska.cz a vyplňte jednoduchou elektronickou přihlášku.

  1. Následně si s vámi po telefonu ověříme zadané údaje a na vaši adresu zašleme odpovědní obálku s Dohodou o zastupování.
  2. Po jejím doručení zajistíme veškeré papírování za vás, zařadíme vás do energetické soutěže s cílem získat nejnižší cenu za elektřinu a plyn, kterou pro vás na 2 roky zasmluvníme.
  3. Veškeré dokumenty a smlouvy vám zašleme k založení.
  4. Nejpozději po 2 letech vám cenu opět snížíme na nejnižší možnou.
Add a comment

Exkluzivní nabídka pro AZ a válečné veterány

VIPAPP je jedinečná aplikace, která Vám umožní získat exkluzivní produkty a služby klientům za skvělých podmínek a to vše dle nejmodernějších trendů v oblasti elektronického nákupu. Přináší exkluzivní možnost využití moderních technologií ke správě vašeho privátního finančního portfolia od kreditní karty až po právní ochranu či pojištění automobilu. Na základě exkluzivní spolupráce VIPAPP a Asociace záložních brigád Vám nabízíme registraci zdarma. Přesvědčte se sami!

 

Přístup do aplikace:

http://vipapp.cz/registrace/?zvaci_kod=1050

 

Add a comment

Obrana potopila spolek záložáků

Před lety vojáci společně pořádali různé akce – mezinárodní střeleckou soutěž nebo jazykovou akademii pro záložáky z celého NATO. A teď jsou generální štáb a Asociace záložních brigád (AZB) na kordy.

Neshody a spory došly až tak daleko, že ministerstvo obrany spolku záložáků vypovědělo memorandum o spolupráci. A to se stalo v nejméně vhodnou dobu, protože AZB by měla od příštího ledna dva roky předsedat významné mezinárodní organizaci CIOR, sdružující vojáky v záloze.

Podle prezidenta asociace Arnošta Líbezného je ostudné, že budou v čele prestižní organizace, která sdružuje okolo jednoho a půl miliónu rezervistů z celého světa, aniž by měli podporu vlastní armády a ministerstva obrany. „Přestože ministerstvo deklarovalo, že nás nepodporuje, tak pro naše prezidentování hlasovali všichni partneři v CIOR. Někteří nám nabídli i finanční a personální pomoc,“ řekl Právu Líbezný.

Dodal, že pomoc přislíbila řada českých zbrojařských firem. Ty by měly pomoci uhradit zhruba 10 miliónů, které budou potřebovat na uspořádání několika konferencí a dalších akcí.

Číst dále...

 

Reakce AZB

Resort obrany ukončil spolupráci s Asociací záložních brigád

Ministerstvo obrany ČR v tichosti vypovědělo Memorandum o spolupráci s Asociací záložních brigád (AZB), a to jen krátce po té, kdy bylo rozhodnuto, že se má ujmout prezidentství významné mezinárodní organizace sdružující vojáky v záloze CIOR. Tento krok je mezi zeměmi NATO zcela ojedinělý. Vedení AZB je přes tento bezprecedentní krok připraveno zabránit mezinárodní ostudě a zvládnout dvouleté prezidentství CIOR (Confederation of Reserve Officers) bez podpory Ministerstva obrany.

Asociace záložních brigád vyjadřuje hluboké politování nad výpovědí Memoranda o spolupráci, které bylo uzavřeno v roce 2011, ze strany Ministerstva obrany České republiky. „Nezpochybňujeme právo druhé smluvní strany učinit takový jednostranný úkon, musíme se ovšem ohradit proti zdůvodnění ze strany ministerstva obrany. Podle našeho názoru totiž poškozuje dobré jméno AZB,“ říká v reakci na výpověď memoranda prezident AZB pplk. Arnošt Líbezný. Je také překvapen tím, jakým netransparentním způsobem k vypovězení došlo. „Tvrzení, že se jako spolek snažíme zasahovat do kompetencí ministerstva, je s ohledem na zcela odlišné právní postavení obou subjektů přinejmenším úsměvné,“ komentuje pplk. Líbezný ministerské rozhodnutí. Podle něj je zpochybňování práva asociace obracet se na ministra obrany s podněty, které se týkají přípravy záloh Armády České republiky, v přímém rozporu se závazky České republiky vyplývajícími z Lisabonské smlouvy. Ta mimo jiné zaručuje každému občanovi právo podílet se na demokratickém životě a na tom, aby rozhodnutí orgánů veřejné moci byla přijímána co nejotevřeněji a co nejblíže občanům. „Skutečné důvody výpovědi memoranda by mohl zřejmě vysvětlit jen zpracovatel daného materiálu. Těžko pochopitelné však je, že k výpovědi memoranda dochází těsně před tím, než se asociace má ujmout prezidentstvím významné mezinárodní organizace CIOR,“ snaží se najít motivaci ministerstva Líbezný.

Překvapivé vypovězení memoranda vzbudilo zájem i na půdě Poslanecké sněmovny. Například poslankyně Jana Černochová (ODS) chce toto téma nadnést na Výboru pro obranu, který se z jejího podnětu zabývá problematikou aktivní zálohy pravidelně. „Interpelovala jsem pana ministra Stropnického kvůli odmítnutí podpory předsednictví asociace v organizaci CIOR a z jeho odpovědi se dozvěděla, že byla odmítnuta nejenom podpora, ale i ukončeno memorandum. Tento alibistický a ne příliš argumentačně vydařený dopis mě neuspokojil, proto se budu ptát dál, abych zjistila skutečný stav věci,“ říká poslankyně.

CIOR zdržuje obdobné spolky v zemích NATO a vytváří mj. účinnou platformu občanské kontroly nad obranou v členských zemích NATO. Zatímco v jiných členských zemích NATO je spolupráce národních ministerstev s CIOR považována za významný prvek přispívající k bezpečnosti, ze strany Ministerstva obrany ČR je setrvale odsouvána na okraj zájmu. Asociace prohlašuje, že se i přes momentálně nepříznivou situaci bude usilovat o naplňování stanoveného programu v zájmu České republiky a neučiní nic, co by předem vylučovalo případnou pozdější spolupráci mezi ní a ministerstvem. „V tuto chvíli jsme vděční našim aliančním partnerům, kteří nám na rozdíl od ministerstva obrany přislíbili podporu včetně pomocí s financováním prezidentství,“ uzavírá pplk. Líbezný.

 

Reakce MO

Ministerstvo obrany záložáky přes palubu nehází

V deníku Právo a na serveru Novinky.cz byly dnes uveřejněny články „Obrana hodila přes palubu spolek záložáků“ (Právo) a „Obrana potopila spolek záložáků“ (Novinky.cz), které se týkaly ukončení spolupráce Ministerstva obrany s Asociací záložních brigád (AZB). Vzhledem k tomu, že články obsahují řadu zavádějících a nepřesných informací, považuje Ministerstvo obrany (MO) za nutné na ně reagovat.

Na pravou míru je třeba uvést především důvody, které vedly MO k rozhodnutí nepodpořit předsednictví AZB v mezinárodní organizaci CIOR (Konfederace záložních důstojníků) a následně k celkovému ukončení spolupráce s AZB.

Číst dále...

 

Pro vysvětlení situace ještě další odkazy:

CIOR chce do vedení Čecha, ministerstvo obrany s podporou váhá

Konfederace záložních důstojníků (CIOR) chce do svého vedení na roky 2016 až...obrany podporuje, prezidenství v konfederaci CIOR nikoli. Přístup ministerstva kritizuje Asociace...které mezinárodní organizace, jako je CIOR, skýtá pro rozvoj a další vývoj v oblasti záloh...

 

Česko pravděpodobně nebude vést Konfederaci záložních důstojníků CIOR

...prezidentský post ve vojenské organizaci CIOR, která úzce spolupracuje se Severoatlantickou...šéfovat Konfederaci záložních důstojníků CIOR, musí s kandidaturou souhlasit ministerstvo...záložních brigád, která je členem organizace CIOR, vybrala na post generála a někdejšího...

 

ČR se vzdává možnosti obsadit další posty ve vedení NATO, říká generál

...a Konfederaci záložník důstojníků (CIOR). Jenže minimálně u této funkce začíná...vstoupila. Konfederace záložních důstojníků CIOR sice není přímo jeho součástí, s aliancí...záložních brigád by ráda v čele konfederace CIOR viděla generála a někdejšího ministra obrany...

 

Česko má šanci získat dva významné posty ve vedení NATO

...partnerské Konfederace záložních důstojníků CIOR. Česko by tak získalo větší slovo při aliančním...pod zkratkou NRFC - stejně jako konfederace CIOR hrají v NATO stále silnější roli. Podílejí...přijme pozici a oficiálně podá aplikaci na CIOR tak jako na NRFC a tato pozice bude následně...

 

Add a comment

Výbor pro obranu PSP ČR k AZB a CIOR

Výbor pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky po úvodním vystoupení náměstka pro řízení sLogo Poslanecká sněmovna Parlamentu České republikyekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Mgr. Daniela Koštovala, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Ing. Josefa Bečváře, brigádního generála Ing. Pavla Adama, zpravodajské zprávě poslance Ing. Bohuslava Chalupy a po obecné rozpravě

  1. bere na vědomí zprávu o činnosti Asociace záložních brigád v Mezispojenecké konfederaci záložních důstojníků CIOR a vyjadřuje podporu a zájem o další rozvoj této významné mezinárodní spolupráce;
  2. bere na vědomí výsledek hlasování výkonné rady CIOR ze dne 20. 2. 2015, potvrzené jednáním kongresu CIOR ve dnech 4. – 9. 8. 2015, kdy CIOR rozhodl, že Asociace záložních brigád bude předsedat CIOR v letech 2016 – 2018 a do funkce prezidenta byl zvolen pplk. (AZ) Ing. Arnošt Líbezný;
  • vítá,oceňuje a podporuje tuto aktivitu podporující propagaci záloh ozbrojených sil ČR v zahraničí, zejména pak mezi členskými státy NATO a státy partnerskými;

      ž á d á, aby budoucí prezident CIOR plk. (AZ) Ing. Arnošt Líbezný informoval výbor pro obranu PS PČR 2x ročně (po letním kongresu a zimním zasedání tzv. Mid-winter meeting v Bruselu) o činnosti CIOR (uskutečněných a plánovaných aktivitách) s návrhy a doporučením pro aplikaci v rámci záloh ozbrojených sil ČR, zejména záloh aktivních.

Usnesení č. 100 (3. září 2015)

Add a comment

Štítky

Přihlášení

Kdo je připojen

Právě přítomno: 31 hostů a žádný člen

Přehled událostí

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Přihlášení

Přihlášení pro registrované uživatele