Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Mezinárodní seminář záložních důstojníků se konal opět v Praze

 

Ve dnech 2. 3. – 5. 3. 2016 se v Domě armády Praha (DAP) konal kurz záložních důstojníků CIOR. Byl tradičně zaměřen na výcvik v mezikulturní komunikaci, leadershipu a vyjednávání. Instruktorkou byla již osvědčená Kate Smith, příslušnice US TRADOC. CIOR YRO Committee zde byla reprezentována především jeho předsedou 1 LT Sebastianem Hoffmeisterem (Bundeswehr) a česká strana pak pplk. Ing. Arnoštem Líbezným (Asociace záložních brigád). Mezi téměř 40 účastníky letošního semináře z 9 států byla poprvé zastoupena i Ukrajina a to v podobě dvou záložních důstojníků a zástupce Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny, který je za výstavbu záloh zodpovědný. Tato spolupráce směrem na východ je jedním z dlouhodobých cílů CIOR.

Seminář CIOR YRO je jednou z oficiálních vzdělávacích aktivit CIOR a v České republice se konal již po páté. Jedná o tradiční, velmi ceněnou a oblíbenou akci. Výbor CIOR YRO se na svém letošním jednání v Bruselu (NATO HQ) dokonce shodl na záměru tuto akci v Praze pořádat i do budoucna. Praha je výhodná nejen svojí polohou pro cizince, ale také mnoha zkušenostmi českých záložních důstojníků s touto akcí a schopností akci organizovat na velmi vysoké úrovni.

Vlastní kurz byl kromě teorie problematiky již zmiňované mezikulturní komunikace a ledarshipu také zaměřen na vlastní praktické cvičení těchto dovedností. Šlo především o interaktivní zapojení posluchačů, kteří utvořili pracovní skupiny složené vždy z příslušníků různých národů a měli za cíl nastudovat danou problematiku, vymyslet strategii vyjednávání a uplatnit ji v praxi. Vše probíhalo pod dohledem zkušené instruktorky. Součástí kurzu byla i prohlídka historických částí města Prahy.

Tento kurz má přínos nejen v podobě vlastní výuky, na kterou je CIOR mimo jiné zaměřen, ale také na setkání a výměnu zkušeností příslušníků záloh a jejich profesionálních kolegů z různých zemí. Sama AČR již v minulosti poslala na tyto vzdělávací kurzy CIOR díky spolupráci s Asociací záložních brigád již mnoho profesionálních důstojníků.

  

Autor: kpt. Mgr. Jan Smetana

příslušník Agentury logistiky a pozorovatel CIOR YRO Committee

Štítky

Přihlášení

Kdo je připojen

Právě přítomno: 35 hostů a žádný člen

Přehled událostí

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Přihlášení

Přihlášení pro registrované uživatele